Financování

Goopan Hypotéka

Goopan hypotéka: výjimečné bydlení si zaslouží výjimečné financování
Každý z nás sní o krásném bydlení. O místě, kam se může každý den vrátit, zavřít za sebou dveře a nechat veškeré stresy všedního dne za sebou. O místě, které poskytne zázemí pro rodinu, ale i dostatek soukromí pro odpočinek. Většinou nás ale ze snu velmi rychle vytrhne realita: přemýšlení o financování. Do mysli se začne vkrádat mnoho otázek: „Kde na to vezmu?“,„Kolik budeme potřebovat do začátku?“,„ Už mám začít prodávat byt?“?“,„Kdy mám žádat o úvěr?“. Právě proto jsme pro vás připravili jedinečnou Goopan hypotéku se společností Sophia Finance. Na trhu nenajdete zkušenějšího partnera v oblasti hypoték. Za 20leté působení na českém trhu splnili sen o vlastním bydlení více než půl milionu klientům. Naše spojení se Sophia Finance vám přináší nadstandardní řešení financování nemovitosti a servisu s tím spojeného.
Výhody financování s Goopan hypotékou
Financování montovaných domů hypotečním úvěrem se velmi liší od financování klasické výstavby. U většiny bank je mnohem obtížnější na financování takového typu bydlení dosáhnout. S Goopan vás to ale trápit nemusí. Naši specialisté vás ve spolupráci s odborníky ze společnosti Sophia Finance provedou celým procesem financování vašeho nového bydlení.
Krok za krokem k hypotéce Goopan:
– zástupce společnosti Sophia Finance prověří vaši situaci a v případě možnosti získání hypotečního úvěru vystaví „certifikát“, – po předložení certifikátu vám bude stačit záloha 100 000 Kč pro zahájení výstavby, – v rámci Goopan hypotéky získáte komplexní servis po celou dobu výstavby a podporu při prodeji vašeho stávajícího bydlení. Odborníci zvolí nejvhodnější kombinaci produktů a jejich parametrů tak, aby byl celý proces co nejjednodušší a nejlevnější.
Příklady Goopan hypotéky č.1
PŘÍKLAD Č. 1 – MANŽELSKÝ PÁR, KTERÝ CHCE MENŠÍ DŮM Manželé si po dlouhém přemýšlení vybrali dům v hodnotě 2 000 000 Kč. Svůj současný byt v ceně cca 900 000 Kč chtějí prodat po nastěhování do nového domu. Na sjednané schůzce se zástupcem společnosti Sophia Finance probrali manželé veškeré možnosti včetně zjištění reálné hodnoty stávajícího bytu a současného stavu volných finančních prostředků. Zástupce připravil návrh financování s Goopan hypotékou na celkovou výši úvěru 1 900 000 Kč. Po získání Certifikátu stačilo uhrazení zálohy 100 000 Kč při podpisu smlouvy o dílo a za několik měsíců se pár mohl přestěhovat do nového domu. V průběhu výstavby byla maximální výše měsíční splátky 3310 Kč a po převzetí domu pak činila měsíční splátka 5007 Kč (při splatnosti 20 let). Díky prodeji svého bytu mohl pár okamžitě umořit část hypotečního úvěru mimořádnou splátkou bez sankce.
Příklady Goopan hypotéky č.2
PŘÍKLAD Č. 2 – MLADÝ PÁR, KTERÝ PLÁNUJE DŮM PRO RODINU Mladý pár s 2 dětmi vybral z nabídky společnosti Goopan prostorný dům v hodnotě 2 800 000 Kč. Rozhodli se, že hypoteční úvěr bude ve výši 2 700 000 Kč a zbývajících 100 000 Kč uhradí z vlastních zdrojů díky programu Goopan hypotéka. Po dobu realizace výstavby tak budou platit 4253 Kč a po dokončení bude měsíční splátka činit 9832. Na schůzce se zástupcem společnosti Sophia Finance probrali veškeré možnosti a nakonec se rozhodují mezi dvěma navrženými variantami: A) po přestěhování budou byt pronajímat a tím si sníží měsíční splátku. Při nájmu 4000 Kč měsíčně bude finanční zatížení činit 5832 Kč B) po přestěhování byt prodají a splatí část úvěru a tím si sníží měsíční splátku. Při snížení úvěru na 1,6 mil. Kč bude jejich finanční zatížení 5827 Kč. Po získání Certifikátu stačilo uhrazení zálohy 100 000 Kč při podpisu smlouvy o dílo a za několik měsíců se pár mohl přestěhovat do nového domu. V průběhu výstavby byla maximální měsíční splátka 4253 Kč a po převzetí domu cca. 5830 Kč (při splatnosti 30 let).
Jaký je rozdíl mezi financováním hypotékou a splácením formou nájmu?
Zásadním rozdílem je vlastnické právo. V případě hypotéky je investor vlastníkem předmětné nemovitosti, v případě nájmu má právo pouze užívací. Pokud se klient dostane do problémů se splácením nemovitosti například v polovině doby splatnosti úvěru, může si za zůstatkovou cenu z prodeje pořídit malý byt na přechodnou dobu. Ovšem v případě neuhrazení nájmu, a to v jakékoli době v průběhu užívací, právo zaniká. Nájemci pak nezbývá jiná varianta řešení než jiné nájemní bydlení, což může být v případě finanční krize neúnosné. Dalším podstatným rizikem je jakákoli finanční kolize pronajímatele, která může nájemní vztah ukončit a to může být opět pro nájemce fatální.
Proč jsou naše domy za cenu bytu? (nízké energie, díky kterým si může klient dovolit vyšší hypotéku)
Rychlá realizace, nízké energetické náklady, vhodné nastavení financování.
Jaký je průběh financování hypotékou u stavby domu i s koupí pozemku?
Důležitým kritériem v této otázce je samotná „připravenost pozemku“ pro výstavbu. Tedy pokud je např. pozemek s již vydaným stavebním povolením, pak lze realizovat koupi pozemku a výstavbu rodinného domu v jednom kroku. Pokud však není pozemek zasíťován, pak je třeba řešit financování minimálně ve dvou krocích. Přesně záleží na konkrétních parametrech zadání.
Proč je dobré pracovat s finančním poradcem a neupínat se pouze na jednu banku?
Hlavní předností finančního poradce je profesionální péče, detailní znalost prostředí, a to jak ze strany nabídky finančního trhu, tak ze strany platebního kalendáře a ostatních souvislostí dodavatele. Finanční poradce má možnost porovnat konkurenční nabídky a vybrat pro klienta tu nejvhodnější.
Jaký je postup v případě financování domu prodejem bytu a dofinancování hypotékou?
Postup musí být nastaven přesně na míru daného klienta a to zejména z důvodu, že se budeme snažit co nejlevněji zafinancovat, ale co nejlépe prodat. A proto právě záleží na všech konkrétních detailech zadání. Jedině tak můžeme zvolit nejvýhodnější variantu financování.
Je možné z hypotéky financovat i vybavení domu? Zda je možno z hypo zafinancovat i vybavení domu?
Obecně ano.
Jak o podle čeho vybrat tu správnou hypotéku?
Zde existují dvě zcela zásadní kritéria výběru, která jdou ruku v ruce. Prvním kritériem je detailní znalost zadání klienta, tedy jeho vstupy (příjmy, výdaje, lokalita), možnosti (vlastní zdroje, jiné zdroje, byt k prodeji nebo pronájmu) a budoucí předpoklady (nástup na mateřskou, návrat z mateřské). Druhým kritériem je detailní znalost prostředí, tedy jak nabídky možných variant financování (hypoteční úvěry, stavební spoření a jejich řádné i překlenovací úvěry nebo různé doplňkové úvěry), tak požadavků dodavatele popř. subdodavatele nebo jejich různé kombinace při realizaci díla.
Jak je to s předčasným splacením hypotéky u různých bank (spořitelen)?
Momentálně se možnosti různí dle banky. Nejsou jednotná pravidla, proto je potřeba skutečně detailně analyzovat, kdy takový požadavek u klienta nastane, aby nebyl na úkor peněz do konstrukce financování zaplacených (např. sankce apod.).
Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?
Pokud je klient dostatečně připraven, tedy vlastní zasíťovaný pozemek pro výstavbu rodinného domu, má projektovou dokumentaci minimálně v rozsahu stavební části, má rozpočet ke kolaudaci, zná časový harmonogram, a jeho vstupy jsou dostatečně kvalitní pro kompletaci úvěrové složky, pak se jedná o 14 dnů až tři týdny. Ovšem většinou je právě přípravná fáze pro splnění předchozích podmínek tou fází, která časově limituje kompletaci a zpožďuje tak vyřízení. V každém případě je vždy dobré, když vyřízení úvěru je minimálně krok dopředu před spuštěním celé realizace.
Na co by si klienti měli dávat pozor při výběru hypotéky?
Zejména na svá očekávání. Klienti mají většinou jasnou představu, ovšem často se nechají ovlivnit při výběru a nakonec si zvolí variantu, která není v souladu s jejich očekáváním., To ovšem zjistí až v okamžiku, kdy již není moc možností toto změnit. Důležité je tedy obracet se při výběru hypotéky na profesionály, kteří klienta seznámí se všemi skutečnostmi a pomohou zvolit nejvhodnější variantu financování.
Goopan Hypotéka

Poptávka financování

V případě zájmu informací o možnostech řešení vašeho financování nás kontaktujte emailem na: finance@goopan.cz

Dotace na domy GOOPAN bez starostí

Dotace Eon

AŽ 200.000,- Kč

Pro zákazníky E.ON je připravena nabídka energeticky úspornějšího balíčku Energy Plus za cenu Energy. Energeticky úspornější varianta Energy Plus je tvořena změnou tloušťky venkovní izolace, izolace ve skladbě střechy, změnou obvodových oken za typ s menší tepelnou propustností a estetickou změnou v podobě CPL dveří a zárubní PRÜM.
Dotace zelená úsporám

AŽ 530.000,- Kč

Společně s naším partnerem Dumnazelenou.cz Vám vypracujeme projekt dotace na pasivní dům i stávající rodinný dům, bytové domy a veřejné stavby, kdy je možné získat dotaci až 530.000,- Kč. Projekt vyřizujeme na klíč tak, aby jste získali dotaci bez starostí a bez zbytečného vyřizování. Vše zařídíme za vás, rychle, spolehlivě a bezstarostně.

Close