Jak se žije v domech Goopan

Jak postavit dům
Realizace domu Goopan v 10 bodech
1.3.2018
Dřevostavitel.cz
Dřevostavitel.cz
19.4.2018

Jedna z nejčastěji kladených otázek, která naše budoucí zákazníky zajímá, je: Jak se žije v domech Goopan? Na to znají odpověď pan a paní Kristovi, ke kterým jsme zavítali.

Podle čeho jste vybírali firmu, která Vám postaví dům?

Byli jsme rozhodnutí, že chceme dřevostavbu a na Vaší firmu jsme se obrátili na doporučení známých. Když jsme Vás navštívili a prohlédli si katalog, nadchlo nás, co všechno tyto domy umí a za jakou cenu jsou.

Jaké byly Vaše  důvody, proč si postavit dřevostavbu a ne zděný dům?

My jsme už předtím bydleli v okále, který byl svým způsobem předchůdce dřevostaveb, takže jsme věděli, do čeho jdeme a určitě bychom neměnili. Rozhodující pro nás byly klady jako rychlost výstavby, suchý proces a kvalita materiálů.

Jak dlouho trvala stavba a jaký byl její průběh? Nastaly nějaké komplikace?

Celý proces stavby domu od koupě parcely a vyřízení všech úřadů po dokončení na klíč trval 7 měsíců. Stavbu nám asi na měsíc pozastavila velká zima, ale ani to nebyla velká komplikace. Výhodou byla skvělá komunikace. Na všechny naše zvídavé otázky nám stavbyvedoucí trpělivě odpovídal a neměl problém kdykoli přijet a probrat věc osobně.

Měli jste možnost upravit si dispozici nebo použité materiály v typovém domě?

Vybrali jsme si typový dům, u kterého jsme přizpůsobili v podstatě celou dispozici našim potřebám. Chtěli jsme udělat dvě oddělené bytové jednotky, proto se muselo vyřešit venkovní schodiště pro samostatný vstup. Dále jsme požadovali jiný typ oken. Všechny naše požadavky nám firma splnila.

Jak se vám žije v dřevostavbě Goopan? Měnili byste něco?

Spousta lidí nám říká, že jsme mluvili o dřevostavbě a dům není dřevěný. Na pohled člověk nepozná, že se nejedná o zděný dům. Jsme naprosto spokojení. Jako velký klad vnímáme rekuperaci vzduchu.

Jediné co bychom teď změnili, je umístění komínu. Chtěli jsme ušetřit, a proto jsme zvolili vnitřní variantu. Komín v obýváku však není žádnou parádou. Kdybychom zvolili venkovní, bylo by to bez chyby.

Jak je na tom dům s náklady na vytápění?

Náklady jsou minimální. Opravdu stačí zatopit v krbu a do 15 minut je teplo v celém domě. Pro všechny místnosti máme nastaveno 22 stupňů a úplně to stačí, díky stropnímu vytápění a systému topných folií. Dům je neskutečně dobře izolovaný.

Je něco, co byste chtěli vzkázat lidem, kteří zvažují život v dřevostavbě?

Ať pro ně není prioritní cena na úkor kvality. Aby se nechali informovat o technologii a kvalitě výroby, použitých materiálech a o všem co zahrnuje cena na klíč. My jsme se tímto řídili a nemůžeme si život v našem domě Goopan vynachválit. Určitě neváhejte a jděte do toho.

 

Comments are closed.

Close