Technologie

TECHNOLOGIE

Více o technologii Goopan

Užitý stavební systém Goopan, který se skládá ze sendvičových panelů, se u nás i v zahraničí využívá nejen pro stavbu rodinných domů, ale i roubenek a komerčních budov. Rodinný dům je možné postavit již za 3-4 měsíce, a to v nízkoenergetickém nebo pasivním standardu, který s sebou nese velmi nízké náklady na budoucí provoz. Jednoduchý stavební prvek nové generace umožňuje stavbu difuzně otevřených dřevostaveb, které díky rekuperaci vzduchu zajišťují zdravé bydlení v domě, který „dýchá“.

Máme tři základní skladby Goopan, Goopan POP a Goopan OPTIMAL, které se dále dělí na Goopan, provedení: DIFU/EPS, Goopan POP, provedení: ENERGY/PASIV a Goopan OPTIMAL, provedení: MINERAL/EPS. Skladba Goopan v provedení DIFU je nejpoužívanější konstrukcí a je naceněna v každém domě Goopan.

Skladba: Goopan - provedení: DIFU

Tato konstrukce je v současnosti nejprodávanější skladbou ze sortimentu Goopan a je základem naceněných domů.

Zvolili jsme skladbu, která má difuzně otevřenou konstrukci a je složená z top materiálů, které jsou dnes k dostání na tuzemském trhu. Konstrukce umožňuje průchod vodních par směrem ven na externí stranu, zajišťuje dobré zvukově izolační vlastnosti stavby a velmi účinně brání úniku tepla. K jejím přednostem patří také velmi dobrá požární odolnost (REI, REW 45 DP 2; REI, REW 60 DP 3). Vnitřní plášť je ze sádrokartonových desek RigiStabil, které umožňují na jednu hmoždinku zavěsit zátěž až 80 kg.)

Další alternativy

 


Každá z výše uvedených konstrukcí má ve své skladbě předstěnu, která hraje důležitou roli. V předstěně se vedou všechny rozvody elektroinstalace a v některých případech i vodoinstalace. Je to jedna z nejdůležitějších věcí v konstrukcích panelů, protože nevznikají prostupy vzduchotěsnou obálkou budovy. Vzduchotěsnost je jeden z nejdůležitějších znaků nízkoenergetických a pasivních domů.

 
Systém kvality Goopan

Kvalita v každé fázi stavby

Close